Další příběh, který se do mě zapsal.

10. května 2012 v 1:36 | Mish.k.a |  Můj zpovědníček
Už ani nevím proč.. z čistého popudu, když jsem si dělala povinnou četbu k maturitě, jsem si stáhla trilogii Hunger Games .. a posedlost začala.


První půlnoc jsem otevřela Arénu smrti, druhou půlnoc ji dotáhla, a pak celý den ztrácela s Vražednou pomstou, abych se rovnou vrhla na Sílu vzdoru.. A u toho si pouštěla filmové zpracování, abych ztrácela dech nad tím, jak dokonalé mi to najednou přijde, ale jak ty dvě hodiny jsou málo, jak je to scéna za scénou a i když chybí maličkosti, tak chybí.. nejradši bych tam fakt všechno :)

Pocity po přečtení knihy jsou taky jiné.. na konci filmu jsem se naštvala za úděl Katniss, viděla pravou a nenaplněnou lásku v Hurikánovi. Ale kniha vám vždycky dá víc.. popíše hřejivý pocit při polibku, který je na plátně prezentován jako cesta k přežití .. Pocit, který dobře znám, i když ona neví, co s ním.

Jo, chytlo mě to. A proto si musím vzpomenout na Hostitele. Není to stejné, ani můj vztah k tomu. Pamatuju chvíle, kdy mě Hostitel lámal a já si mohla oči vybrečet.. zabýval se tím vnitřním světem a tou nezměrnou láskou.. Hunger Games jsou jiné. Ano, brečela jsem. Ale hrůzou z toho, co se tam dělo.. i když jsem tušila kam to spěje, bylo to vždycky jenom horší..

Přiznávám, že konec mě zklamal. Uklizení jednoho mužského cesty (sice pochopitelně, ale moc.. rychle, náhle, samozřejmě).. A naservírování druhého na pomalu poslední stránce. Někde se tam nějaká romantika pro mou dušičku našla, ale o tomhle to prostě nebylo a tak si musím vystačit se závěrem.

Když tedy šeptá: "Miluješ mě. Skutečnost, nebo iluze?"
Odpovídám: "Skutečnost."

A stejně.. musím uznat, tahle (možná jen pro mě) romantika chvíle mi vehnala slzy do očí.. Abyste chápali, on se tak trochu zcvoknul a chodí na něj řekněme záchvaty..

Svírám jeho ruce tak pevně, že ho to musí bolet. "Zůstaň se mnou."
Jeho zorničky se stahují do velikosti špendlíkových hlaviček, ještě jednou se zvětší a nakonec se vrací do podoby, která se blíži normálu. "Napořád," šeptá.

Což samo o sobě celé je odkaz na chvíli ze druhého dílu, kdy ona má noční můry, on ji chrání svou náručí a ona ho prosí, aby s ní zůstal.. tehdy mu nerozumněla, ale nakonec si vzpomněla na to, co jí odpověděl.. Napořád.

Ach, já abych nebyla romantik :)) A konečně mám klid na učení, protože vím, jak to dopadlo, vím, s kým skončila a můžu už jen tak spokojeně snít. Miluji ho! :D Začalo to v prvním díle, ale zpečetil to druhý. Ale skutečnost miluji víc. A toho skutečného.. ač je pro mě nedosažitelný úplně stejně.

A teď tu přes hodinu sedím a vybírám video a jsem zklamaná z kvality, i když dobře vím, že dvd ještě nevyšlo, tak za to oni na youtube nemůžou :) já to prostě jen chtěla dokonalé a jelikož ani na zamýšlenou písničku jsem nic slušného nenašla, dám tu video s mojí kdysi šíleně oblíbenou ..


Ale jo. Dám to sem..


.. a vím, že nepůjdu spát, i když znovu je už dokonce po jedné a já debil tu furt sedím. Skvělé.

A já tu dám ještě další protože.. protože.. jo. Protože prostě musím.


Edit: K učení si pouštím playlist pár písniček, a když mi hraje Poison and Wine, nemůžu se zbavit vidiny Katniss a Peety.. pak mi došlo, že na tu písničku jsem přišla právě u jejich videa, prvního, které jsem kdy viděla, a tak jsem ho musela najít.. Bylo vytvořené ještě před uvedením filmu, a tak je poskládané z mnoha jiných, ale to nevadí..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama